logo.NOU2

EXPOSICIÓ 3DTS 50 ANIVERSARI - 1972-2022

Des del dissabte 9 d'abril el Palau de l'Abadia de Sant Joan de les Abadesses acull l'exposició del 50è aniversari dels 3 Dies Trial Santigosa. Una exposició que repassa no només els cinquanta anys de trial a la nostra vila sinó on també s'hi veu reflectida la història d'aquest esport.

Fotografies inèdites i objectes històrics dels 3DTS i del Moto Club Abadesses omplen les vitrines del Palau de l'Abadia per commemorar aquests cinquanta anys de trial a Sant Joan de les Abadesses.

S'hi podran trobar més de 20 motos de trial històriques, com ara, la Montesa cota 123, guanyadora de la primera edició dels 3DTS, o bé la motocicleta que va establir les bases tècniques de la moto moderna: la JJ Cobas, que l'any 1983 va pilotar en Toni Gorgot al Santigosa.

Podeu visitar l'exposició fins al dia 24 d'abril. No us la perdeu!

HORARI
De dilluns a dissabte de 10 a 14 h i de 16 a 19 h. Diumenge de 10 a 14 hAutoria: © Joan Pous

 

 


 Logo-Motoclub-verticalASJCCRFCMfcm-trialDDGIGCAT